Gaziantep Mantolama Firması

gaziantep-cephe-mantolama

Mantolama Nedir? 

Mantolama; bir takım yalıtım materyalleri kullanılarak binaların kaplanması işlemidir. Bu işlem binaların ısı yalıtımı maksadıyla yapıldığı için mantolama adını almıştır. Birden çok bileşen malzeme ile üretilen malzemelere kompozit malzemeler denir. İşte bu kompozit malzemeler ile binaların dış cephelerine yapılan kaplanması ile mantolama işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede binaların ısı yalıtımı konusunda harcanan enerjiden tasarruf edilir.

Mantolama uygulaması yeni inşa edilen binalara standart bir şekilde uygulandığı gibi eski binalar için de ısı yalıtımı bakımından enerji verimliliği performansını olumlu yönde etkilemesi maksadıyla uygulanabilir.

Gaziantep'de Cephe Mantolama Hizmeti Alın!

Gaziantep'de Cephe Mantolama Hizmeti Alın!

Gaziantep Mantolama Firmaları

Mantolama işleminin profesyonel kişiler tarafından uygulanması çok önemli bir husustur. Aksi taktirde harcanan emek ve zaman ile bir fayda sağlanamadığı gibi ısı yalıtımında da olumsuz sonuçlar alınması kaçınılmaz olacaktır. Doğru uygulanan mantolama işleminin bilinenin aksine sadece kış aylarında değil yaz aylarında da olumlu sonuçları bulunmaktadır.

Mantolama işlemi sıcak havalarda ısı kazancını, soğuk havalarda ısı kaybını önlemektedir. Bunun yanı sıra binaların dış cephelerinde oluşabilecek muhtemel çatlakları önlemek, bina iç yüzeylerinde oluşan terleme vb. durumları önlemek, yapı elemanlarını atmosferik etkenlerden korumak, kullanılan malzemelerin yanıcı olmayan malzemeler olması nedeniyle yangın çıkması durumunda yangın yalıtımı ve benzeri kayda değer faydaları bulunmaktadır.

gaziantep mantolama firması, mantolama firması gaziantep, gaziantep mantolama, gaziantep dış cephe mantolama, gaziantep cephe mantolama, gaziantep ısı yalıtımı, ısı yalıtımı gaziantep

Gaziantep inşaat taahhüt firması ID İnşaat, aradığınız tecrübeyi sunuyor. Uzman mühendisleri ile istenilen proje hakimliği ve anahtar teslim iş planlaması ile sizlerle. Tadilat – inşaat denildiğinde hem dekorasyon hem de bina yapım uygulamaları akla gelmelidir.

Gaziantep İnşaat Firmaları

ID İnşaat olarak planlı çalışma ile birlikte anahtar teslim işler sizlere sunulmakta. Uzman mühendis kadrosu ve ekibi ile planlanan zamanda iş teslimi yapılmaktadır. Gaziantep inşaat firmaları arayışlarınızda proje yönetimi profesyoneller tarafından ilerletilmektedir.

Şahinbey Dış Cephe Mantolama

Mantolama materyallerinden yararlanarak ev ve işyerlerinizde ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. Bu sayede sıcak aylarda klima vb. soğutma sistemlerine, soğuk aylarda doğalgaz vb. ısıtma sistemlerine ayırdığını bütçelerden ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz. Fakat bu tasarrufun yapılması için profesyonel kişilerden destek almamanız halinde tasarruf edememe durumunuz olduğu gibi kullanılan materyallerin de işlevsiz kalmasına neden olabilirsiniz.