İbrahim DALGACIOĞLU İnşaat

Cephe Mantolama Malzemeleri

Gaziantep cephe mantolama modelleri ve cephe malzemelerinin binalara özel özellikleri vardır. Bu malzemeler suya, ısıya ve neme karşı son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda Gaziantep cephe mantolama modelleri küf tutmaz, koku yapmaz. Darbelere karşı dayanıklı olan cephe mantolama malzemeleri kullanıldığı alanda ısıyı en iyi şekilde yalıtır. Böylece ısıdan ve faturalardan tasarruf edilmiş olur.

Gaziantep mantolama malzemeleri şunlardır;

  • EPS
  • XPS
  • Isı Yalıtım Levhaları
  • Taş Yünü Levhalar
  • Cam Yünü Levhalar
  • Yapıştırma Harçları
  • Donatı Filesi
  • Isı Yalıtım Sıvaları
Mantolama Nasıl Anlaşılır?

Bir binada mantolamanın yapılıp yapılmadığını anlamanın en kolay yolu bina projesine bakmaktır. Bu proje sayesinde binanın dışına cephe mantolaması yapılırken hangi çeşitte malzemeler kullanıldığı öğrenilebilir ve ona göre daha kaliteli malzemeler ile yeniden mantolama yaptırılabilir.

Eğer binada mantolama yoksa bir mimar ya da mühendis ile görüşerek de binada hangi malzemelerin kullanıldığı öğrenilebilir. Ancak işinde uzman birine ulaşılamaması halinde duvara delik açarak katmanlar görülebilir.

Mantolama yapılmış bir binada duvarı deldikten sonra bir strafor köpük ya da çimento bazlı özel bir sıva ile karşılaşılması gerekir. Mantolamaya sahip binada yalıtıma uygun paneller ve ısı yalıtım sıvasının yanı sıra ısı yalıtım yönetimine uygun şekilde boya ve malzemelerin kullanılmış olması gerekir.

Gaziantep cephe mantolama firması olan ID İnşaat ile iletişime geçerek binanızda ısı yalıtımı olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

Gaziantep Dış Cephe Mantolama

ID İnşaat olarak;

Gaziantep mantolama firması gereklerini tüm uzman ekip ve anahtar teslim iş potansiyelimiz ile uzun yıllık tecrübemiz aracılığıyla devam etmekteyiz.

Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

ID İnşaat tecrübeli çalışanları ile istenilen işin planlanan süre içerisinde teslimini gerçekleştirmektedir. Dış cephe mantolama işleri yazın ısı artışını kışın ise ısı kaybını azaltmaktadır.

Apartman ısı yalıtımı, okul ısı yalıtımı, iş merkezlerinin ısı yalıtımları gibi iş yüklerinde mantolama firmalarının gereklerinde iş güvenliğinden ödün vermeden konuya olan hakimliğini ilerleterek İl dışında veya Gaziantep şehir sınırları içerisinde iş teslimi gerçekleştirmektedir.

Gaziantep cephe mantolama firması ID İnşaat olarak binalarınızın cephesini son derece kaliteli malzemeler ve usta ekibimizle tamamlıyoruz. Binaların yapısı açısından en uygun olan cephe mantolama sistemi ile faturalarınızdan tasarruf yapmanızı sağlıyoruz.

Şahinbey cephe mantolama sistemleri ile evinize, iş yerinize en uygun olanı seçiyoruz ve istenilen işi en kısa sürede tamamlıyoruz. İbrahim Dalgacıoğlu İnşaat, Gaziantep cephe mantolama işi ile binalarınızda yazın ısı artışı kışın ise ısı kaybını en az dereceye düşürüyoruz. İnşaat firması olarak çalışanlarımızın iş güvenliğini ön planda tutuyoruz. Mantolama yapılan binalarda ısı dengeli bir şekilde dağılır. Bu sayede Gaziantep cephe mantolama yapılmış okul, ev, iş yeri ve benzeri binalarda yaşayanlar rahat, tasarruflu ve mutlu bir yaşama kavuşur.