Dış Cephe Mantolama Gaziantep

gaziantep-cephe-mantolama

ID İnşaat olarak Gaziantep mantolama firması gereklerini tüm uzman ekip ve anahtar teslim iş potansiyelimiz ile uzun yıllık tecrübemiz aracılığıyla devam etmekteyiz.

Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Gaziantep'de Dış Cephe Mantolama Hizmeti Alın!

Gaziantep'de Dış Cephe Mantolama Hizmeti Alın!

Gaziantep Mantolama Firmaları

Gaziantep dış cephe mantolama firmaları için ID İnşaat tecrübeli çalışanları ile istenilen işin planlanan süre içerisinde teslimini gerçekleştirmektedir. Dış cephe mantolama işleri yazın ısı artışını kışın ise ısı kaybını azaltmaktadır.

Apartman ısı yalıtımı, okul ısı yalıtımı, iş merkezlerinin ısı yalıtımları gibi iş yüklerinde mantolama firmalarının gereklerinde iş güvenliğinden ödün vermeden konuya olan hakimliğini ilerleterek İl dışında veya Gaziantep şehir sınırları içerisinde iş teslimi gerçekleştirmektedir.

dış cephe mantolama, ısı yalıtımı, iç cephe yalıtım, cephe mantolama gaziantep, gaziantep cehe mantolama sistemleri

Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur. Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar. Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

Gaziantep Mantolama Firması

Yalıtımlar, bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller. Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.

Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 derece kadar çıkabilmektedir. Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur. Yoğuşma riski en aza indirilir. Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar. Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.

Gaziantep Mantolama Sistemleri

Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur. Gaziantep mantolama sistemleri ile sizler de harcadığınız enerjiden tasarruf sağlayarak daha ekonomik olarak kışları atlatabilirsiniz.